Konkurs

Zakończył się nabór do 12. edycji konkursu. Otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2022 i 35 projektów książek w Konkursie Makiet PDF. Teraz czas na jurorów. Shortlistę poznamy na początku czerwca, a wyróżnione i zwycięskie publikacje zostaną ogłoszone podczas otwarcia Fotofestiwalu 9 czerwca w Łodzi. Bądźcie tam z nami! 

KONKURS GŁÓWNY
Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego

Termin zgłoszeń: 25 maja

Do 18 maja 2022 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. W konkursie na Fotograficzną Publikację Roku nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. Tytuł Fotograficznej Publikacji Roku i Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego oraz wyróżnienia przyznane zostaną 9 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi, na którym zaprezentowane zostaną także publikacje, które trafiły na finałową shortlistę. 

KONKURS MAKIET PDF

Termin zgłoszeń: 25 maja

Konkurs makiet PDF powstał z myślą o twórcach, którzy mają gotowy projekt, ale nie znaleźli jeszcze środków na wydanie książki. Chcemy nagrodzić i wyróżnić te projekty, które mają potencjał do stania się pełnowymiarowymi książkami i konkurować na rynku z innymi publikacjami. Zwycięski projekt zostanie wydrukowany w kilku egzemplarzach i umożliwi twórcy/czyni poszukiwanie wydawcy, finansowania druku lub udział w międzynarodowych konkursach na makiety książek fotograficznych. Do jury tej części konkursu zaprosiliśmy osoby związane z projektowaniem, edycją i drukowaniem książek.